Jak stworzyć listę mailingową w GetResponse?

Lista mailingowa to najważniejsza część ekosystemu masowej wysyłki maili. Dziś pokażę Ci jak stworzyć taką listę na GetResponse.

Lista mailingowa to najważniejsza część ekosystemu masowej wysyłki maili. W ten sposób odbiorcy Twoich treści dają Ci znać, że ufają w Twoje dobre intencje. O dbaniu o jakość takiej listy kiedyś jeszcze napiszę artykuł, ale dziś chciałbym przedstawić Ci jak stworzyć taką listę na GetResponse.

W tym momencie założę, że posiadasz już konto w na tej platformie. Jeśli nie, to koniecznie zapoznaj się z artykułem „Jak założyć konto na GetResponse”, który Cię przez ten proces przeprowadzi, po czym wróć tutaj.

Instrukcja tworzenia listy mailingowej w GetResponse

Jeśli zwykle wysyłasz maile swoim programem pocztowym (np. Outlook, Thunderbird) albo bezpośrednio ze swojej poczty (np. Gmail), to wiesz, że wysyłka do wielu odbiorców może być uciążliwa. Właśnie tutaj błyszczą platformy mailingowe.

Lista mailingowa pozwala na przechowywanie kontaktów, z których możesz skorzystać w każdej chwili, a stworzenie kilku list umożliwia grupowanie klientów. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób możesz wysyłać treści do wybranej grupy.

  1. Wejdź na stronę GetResponse
  2. Po lewej stronie pulpitu znajduje się menu szybkich akcji. Kliknij „Dodaj kontakty”, aby zacząć tworzyć listę odbiorczą. Pulpit w GetResponse
  3. Wybierz listę, z której chcesz dodać kontakty. Następnie możesz dodawać kontakty pojedynczo lub przesłać plik, importować z serwisów albo wkleić wielu adresatów.

Dodawanie pojedynczych kontaktów

Aby dodać kontakt, musisz znać adres email, imię odbiorcy Twoich przyszłych maili, a także posiadać pozwolenie na dodanie jej do swojej listy. Teraz wystarczy jedynie kliknąć „Dodaj kontakt” i cyk. Kontakt znajduje się na liście. Dodawanie kontaktów w GetResponse

Dodawanie pliku, importowanie z serwisów lub wklejanie wielu adresów

Prześlij plik

Wybierz tę opcję, jeśli masz gotową listę adresatów w plikach komputera. Może masz w Excellu listę swoich klientów, albo uczestników warsztatu, którzy zgłosili chęć otrzymywania od Ciebie maili? To opcja dla Ciebie. Przesyłanie gotowej listy do GetResponse Uważaj! Rozmiar pliku w formacie .XLS nie może przekraczać 10 MB, a maksymalny rozmiar plików .CSV, .TXT, .VCF, .XLSX, .ODS to 50 MB.

Importuj z serwisu

Jeśli posiadasz listę na którejś z innych programów (np. Google Docs), możesz ją również importować przy pomocy kilku kliknięć.

Importowanie listy mailingowej z innego serwisu do GetResponse

Wklej z pliku

To opcja dla osób, które zapisują rzeczy, ale niekoniecznie w arkuszach kalkulacyjnych czy bazach danych. Może masz gdzieś swój plik z listą klientów, a może… prowadzisz hotel i wszystkie adresy mailowe masz w księdze gości?

Teraz potrzebujesz jedynie trochę czasu, aby uzupełnić formularz.

Pamiętaj tylko, że dane jednej osoby muszą znajdować się w jednym wierszu i odpowiedniej kolejności: adres email, imię i nazwisko, pole dodatkowe, a pomiędzy nimi muszą znajdować się przecinki. Wklejanie listy mailingowej w GetResponse

Migracja listy

Możesz przenieść listę z innych platform mailingowcy: mailerLite, AWeber czy innych. Plik musi być w formacie .CSV, a jego rozmiar nie może przekraczać 10 MB. Wybierz plik i kliknij “Dalej”, aby importować wybrany plik.

Posłowie

Z pomocą przedstawionych Ci dziś opcji możesz z łatwością dodawać kontakty do swojej listy mailingowej. Pamiętaj koniecznie, że musisz mieć pozwolenie osób, aby dodać je do listy.

To tyle jeśli chodzi o dodawanie kontaktów na GetResponse. Mam nadzieję, że ta instrukcja Ci się przydała.

A jeśli chcesz porównać ofertę GetResponse z innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku, to sprawdź koniecznie naszą porównywarkę i bloga.

Zostaw komentarz