5 blogów mailingowych, które warto odwiedzić

Nadal brakuje miejsca, które można byłoby uznać za encyklopedię email marketingu. Warto czerpać wiedzę z różnych źródeł — przedstawię Ci 5 blogów mailingowych.

Choć pierwszy na świecie email marketingowy został wysłany w roku 1978, to do dziś brakuje w internecie miejsca, które uznać byłoby można za podręcznik mailingu. A już na pewno nie ma takiego miejsca w polskim internecie.

Co prawda w Polsce pierwszy mail w ogóle został wysłany nieco później (bo w roku 1991), ale punkt pozostaje ten sam. Brakuje kompendium wiedzy o mailingu, dlatego też w dzisiejszym wpisie chciałbym Ci przybliżyć 5 takich miejsc. Blogów mailingowych, z których możesz dowiedzieć się „co i jak”.

Pominąłem wszelkie portale dostarczające narzędzia do email marketingu, z racji tego, że często proponują rozwiązania związane typowo z ich usługami, a to nie brzmi obiektywnie ;P

sprawnymarketing.pl

Nazwa portalu nie pozostawia wątpliwości co do tego, czym zajmują się jego twórcy. Możecie ich znać również z organizowanej przez nich konferencji „I love marketing”.

Pozostając jednak w temacie — prowadzą bloga, w ramach którego znajduje się interesująca nas kategoria „Email marketing”.

Wprawdzie ostatnie dwa wpisy w tej kategorii dzieli ponad 3 lata (!), ale większość tematów porusza kwestie, które raczej nie zmieniają się dynamicznie.

Na jego korzyść przemawia też to, że to największy i najstarszy (lub jak kto woli — najbardziej doświadczony) blog z zestawienia.

emailpartners.pl

Zdecydowanie najbardziej wyspecjalizowany blog w zestawieniu. Dotyczy wyłącznie email marketingu!

Tym też zajmuje się firma jego twórców. Mimo że jest to najmłodszy blog z zestawienia, to liczbą artykułów dotyczących email marketingu ustępuje jedynie pozycji powyżej. Od początku istnienia tego bloga do tej pory istniał tylko jeden miesiąc bez nowego wpisu (stan na wrzesień 2021).

Liczba wpisów i ich aktualność pozwalają wierzyć, że warto dodać go do listy obserwowanych treści.

mateuszwinkler.pl

Mateusz jest doświadczonym twórcą treści i marketingowcem — wie, czego dobry mailing potrzebuje. Na swoim blogu tłumaczy od podstaw pojęcia i prawidła mailingu.

Polecam szczególnie na początku, szczególne dlatego, że jeden wieczór wystarczy raczej na zapoznanie się ze wszystkimi artykułami.

Krótko, zwięźle i łatwo.

automation4sales.com

Nie jest to mój ulubiony mailingowy blog, ale swoje miejsce na tej liście zawdzięczają słownikom pojęć (tutaj przykład), który dla osoby dopiero wchodzącej w temat może być wręcz wybawieniem. \ Nie są to również najbardziej płodni blogerzy z zestawienia, niemniej jednak nie sposób odmówić im regularności. Rok w rok wypuszczają po dwa artykuły w kategorii mailingowej.

A jeśli ich blog nie przypadnie Ci do gustu, to cóż… zawsze możesz skopiować słownik i przejść do kolejnego ;)

jakimailing.pl

Może nie jest to najbardziej obiektywna pozycja, ale robiąc to zestawienie, nie sposób nie polecić naszego bloga. Choć jest on blogiem bardzo młodym, to już teraz zajmuje pozycję jedynego bloga, który krok po kroku pozwala wysłać pierwszy newsletter/mailing na różnych platformach, a dalecy jesteśmy jeszcze od powiedzenia ostatniego słowa.

Żaden z wymienionych wyżej blogów nie charakteryzuje się takim tempem powstawania kolejnych wpisów, a już na pewno żaden z nich nie posiada takiej porównywarki platform mailingowych jak nasza :)

A może coś innego?

W polskim internecie naprawdę trudno znaleźć blogi o podobnej tematyce, robiąc zestawienie zaledwie pięciu, musiałem poświęcić sporo czasu na poszukiwania. Temat jest dosyć niszowy… ale może w takim razie jest to pomysł na drugi artykuł?

Na blogi zagraniczne?

Ale zanim ten artykuł się pojawi, to jak zwykle życzę Ci i twojemu mailingowi/newsletterowi tego, co najważniejsze…

Czytalności!

Zostaw komentarz