Wysyłka maili w GetResponse

Po założeniu konta w GetResponse i stworzeniu listy mailingowej pozostał Ci już tylko jeden krok. Wysłanie maila! Pokażę Ci, jak to zrobić krok po kroku.

Jak stworzyć i zaplanować wysyłkę maili w GetResponse?

Po założeniu konta w GetResponse i stworzeniu listy odbiorców pozostał Ci już tylko jeden krok. Ten wieńczący dzieło. Ten, który był Twoim celem od początku tej drogi.

Wysłanie maila!

Warto zwrócić uwagę na to, że niektórzy wolą przeglądać swoje elektroniczne skrzynki wieczorem a inni rano. Kiedy uda Ci się ustalić, do której grupy należą Twoi odbiorcy, to wiedz, że GetResponse umożliwia Ci napisanie maila w wygodnym dla Ciebie czasie i zaplanowanie wysłania go w odpowiednim momencie.

Jak zaplanować mail w GetResponse - instrukcja krok po kroku

  1. Wejdź na stronę GetResponse
  2. Z lewej strony pulpitu znajduje się menu szybkich akcji i kliknij „stwórz newsletter”, aby wysłać email do osób z wybranej przez Ciebie listy.
  3. Nadaj tytuł, dodaj odbiorców, treść oraz grafikę maila. GetResponse ma kilka darmowych szablonów, z których możesz skorzystać. Z pewnością pomogą w stworzeniu atrakcyjnego wizualnie maila, ale jeśli potrzebujesz, żeby mail był „w całości Twój”, to możesz stworzyć go od zera, a nawet skorzystać z edytora HTML. Tworzenie newslettera w GetResponse

  4. Pamiętasz, jak pisałem o ustalaniu grupy odbiorców? Pomóc Ci może opcja śledzenia kliknięć w wiadomości i linki. Dzięki temu dowiesz się, w co lubią klikać Twoi czytelnicy (czy to tekst, czy zdjęcia, czy może filmiki).

Śledzenie kliknięć w GetResponse

  1. Kolejna opcja wydaje się być dosyć intuicyjna. Jeśli chcesz wysłać email natychmiast, kliknij „Wyślij od razu”, a jeśli chcesz zaplanować email na dogodną porę wybierz opcję „Zaplanuj na później”.

Planowanie wysyłki w GetResponse 6. Po wybraniu planowania na później rozwiń kalendarz, klikając w jego ikonę i wybierz datę oraz godzinę.

Kalendarz w GetResponse

  1. GetResponse posiada też opcję „Time travel”, którą możesz chcieć zaznaczyć jeśli wysyłasz maile do różnych stref czasowych. Po jej zaznaczeniu każdy odbiorca dostanie maila o wybranej godzinie, z tym że w swojej strefie czasowej.

Wysyłka maili w zależności od strefy czasowej w GetResponse

  1. Wszystko gotowe? W takim razie kliknij przycisk „Zaplanuj” i czekaj na statystyki otwarć swojego pierwszego mailingu. :)

Posłowie

Ten wpis jest ostatnim z cyklu wprowadzającego w narzędzie GetResponse. Jeśli któreś z dzisiejszych zagadnień były dla Ciebie obce, sprawdź koniecznie inne artykuły o GetResponse. A jeśli chcesz porównać ten portal z innymi, podobnymi, to koniecznie skorzystaj z naszej porównywarki platform mailingowych.

Czytalności!

Zostaw komentarz